Ogrody wertykalne

Zielone ściany są ciekawym sposobem na wprowadzenie do oranżerii roślinności z niespotykaną dotychczas intensywnością. Ogrody wertykalne pozwalają cieszyć się zielenią i w sposób nieograniczony wykorzystywać przestrzeń do rekreacji i wypoczynku.

Zielone ściany wertykalne

Dzięki wertykalnemu charakterowi kompozycji nie zajmują one zbyt wiele przestrzeni wewnątrz ogrodu zimowego, ofiarując w zamian wiele korzyści, nie tylko wizualnych. Zielone ściany stwarzają dogodne warunki do relaksu i regeneracji.

 

Ogród wertykalny na ścianę: Jeszcze więcej zieleni

A gdyby tak w Twoim ogrodzie zimowym lub oranżerii było jeszcze więcej zieleni? To możliwe! Ogrody wertykalne oferują praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji ścian nowoczesnych oranżerii, tym samym zwiększając przestrzeń pod uprawę roślin. W naszych projektach korzystamy z lekkich donic Florafelt przeznaczonych do tworzenia ogrodów wertykalnych. Donice Florafelt są wykonane w 100% z przetworzonych plastikowych butelek po wodzie. Gotowe kieszenie są przyszywane do lekkiej wodoodpornej płyty z tworzywa sztucznego. To pozwala tworzyć oryginalne aranżacje kwiatowe i zielone ściany w oranżeriach i nowoczesnych ogrodach zimowych. Ogród wertykalny pozwala cieszyć się zielenią, a jednocześnie nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Dlatego pionowe ogrody polecamy każdemu, kto dysponuje ograniczoną przestrzenią. Świetnie sprawdzają się nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale również usługowych. Zielone ściany wertykalne to doskonała dekoracja kawiarni i restauracji. 

Zielone ściany wertykalne: Kompleksowe wykonawstwo

Każdy z oferowanych przez naszą firmę systemów jest certyfikowany i przeznaczony do użytku w Europie środkowej i wschodniej. Oferujemy ogrody zimowe oparte o standardowe konstrukcje oraz projektowane indywidualnie.

Służymy doradztwem indywidualnym na każdym etapie projektowania, począwszy od koncepcji bryły oranżerii, poprzez dopasowanie projektu do Państwa oczekiwań, a w końcu specjalistycznym montażem.

Podążamy za światowymi trendami i stale rozszerzamy zakres realizowanych usług, czego doskonałym przykładem są pionowe ogrody. Ogrody wertykalne niosą za sobą liczne zalety, z których możesz korzystać w swoim domu.

Rośliny wywierają znakomity wpływ na samopoczucie mieszkańców, umożliwiają komfortowy relaks w otoczeniu z zielonego gąszczu oraz przyspieszając regenerację.

Zielona ściana doskonale nawilża powietrze w oranżerii, jest również odpowiedzialna za ujemną jonizację powietrza, której w naturze możemy doświadczyć nad brzegiem morza i innych zbiorników wodnych.

Ciekawym rozwiązaniem są ściany filtracyjne, gdzie powietrze jest w aktywny sposób przepuszczane przez zieloną ścianę, redukując niemal do zera pyły zawieszone i zanieczyszczenia gazowe, tak uciążliwe w sezonie zimowym.

Połączenie wszystkich tych czynników pozwala nawet w środku niepogody przenieść się choć na moment w rajski klimat tropików.

Darmowa wycena

Wypełnij formularz

Wybierz język