ALTILE CONSTRUCTIONS jest autoryzowanym producentem fasad aluminiowych opartych na systemach PONZIO oraz ALIPLAST.
Fasady aluminiowe wykorzystywane są do budowy konstrukcji przestrzennych i przestrzeni dachowych, służą do budowy przeszklonych elewacji budynków użyteczności publicznej, jak biurowce, salony ekspozycyjne, hotele, czy banki. Wykorzystanie fasad ma na celu maksymalne doświetlenie wnętrza budynku i stworzenie niepowtarzalnego klimatu.
Coraz częściej systemy fasadowe służą realizacji kreatywnych zamysłów architektów w nowoczesnej przestrzeni urbanistycznej. Firma ALTILE CONSTRUCTIONS wykorzystuje system fasadowy w połączeniu z oranżeryjnym do budowy wyjątkowych ogrodów zimowych o futurystycznym wyglądzie, w sytuacjach, w których projekt przewiduje znaczne wysokości zabudowy, czy podział konstrukcji na odrębne poziomy.
Nauczeni wieloletnim doświadczeniem, poparci doskonale wyszkolonym personelem, działamy z pasją oraz dalekowzrocznością, nie ograniczając się do prostych, komercyjnych realizacji. W dziedzinie budowy fasad działamy indywidualnie oraz we współpracy z architektami i Inwestorami.
System konstrukcji słupowo-ryglowych przeznaczony do wykonywania ścian osłonowych, zadaszeń, świetlików, o podwyższonej izolacyjności termicznej. Rozwiązania techniczne umożliwiają konstruowanie ścian prostych lub po łuku, przechodzenie kątów zewnętrznych i wewnętrznych oraz adaptację na ogrody zimowe. System przewiduje rozwiązania z podkonstrukcją stalową i drewnianą.
Ściana osłonowa bez ramową z systemem klejenia konstrukcyjnego. System przeznaczony jest do wykonywania lekkich ścian osłonowych i innych konstrukcji przestrzennych. Jako element nośny wykorzystuje konstrukcję słupowo-ryglową systemu wchodzącą w jego skład szeroką gamę profili. Z zewnątrz tworzy jednolitą, gładką ścianę szkła podzieloną pionowymi i poziomymi liniami. Istnieje możliwość zastosowania szklenia dwu i trzyszybowego.
System konstrukcji słupowo-ryglowych przeznaczony do budowy ścian strukturalnych.
Konstrukcja ściany oparta jest na słupach pełnych, połówkach i ryglach,
Z zewnątrz tworzy jednolitą gładką ścianę szkła podzieloną pionowymi i poziomymi liniami.
W systemie zastosowano kilka możliwości mocowania tafli szkła: klejenie strukturalne oraz chwytanie mechaniczne.
Sposoby te pozwalają na indywidualne formowanie kształtu ściany osłonowej. Istnieje również możliwość konstruowania ścian prostych lub po łuku.
System ścian osłonowych słupowo-ryglowych o wysokiej izolacyjności termicznej najczęściej stosowany w budownictwie energooszczędnym.
Zaprojektowany specjalny wkład termiczny, który wypełnia przestrzeń międzyszybową, zarówno swoim kształtem, jak i właściwościami poprawia parametry całej konstrukcji. Struktura tworzywa umożliwia prawidłowe odwodnienie rygla; jego kształt pozwala na łatwy montaż, który odbywa się po zamontowaniu szklenia.