Przeszklenia

Do przeszkleń używamy wyłącznie szkła niskoemisyjnego. Zabudowa tarasu szkłem niskoemisyjnym pozwala znacząco ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem i oświetleniem ogrodu zimowego. Z jednej strony szkło niskoemisyjne pozwala na przenikanie światła widzialnego i promieniowania cieplnego pochodzącego od słońca do wnętrza zabudowy, z drugiej uniemożliwia „ucieczkę” energii z wewnątrz przez szyby.

Skonstruowany na bazie szkła niskoemisyjnego szklany ogród zimowy charakteryzuje się wysoką przeziernością przeszkleń, dzięki czemu możemy w sposób niezakłócony cieszyć się pięknem otaczającej nasz dom natury. 

Rodzaje stosowanego szkła

Zabudowa tarasu szkłem pozwala na wysoką personalizację projektu i uzyskiwanie naprawdę oryginalnych konstrukcji, które różnią się od siebie pod względem estetyki i parametrów użytkowych.

W zależności od indywidualnych wymagań stosujemy szkło energochłonne (termoizolacyjne) – SunGuard, COOL LITE, szkło bezpieczne (laminowane, hartowane), szkło antywłamaniowe (P2, P4), szkło przyciemniane (barwione w masie), szkło samoczyszczące, zmieniające barwę (StopSol, Antisol), szkło matowe, strukturalne, dźwiękochłonne itd.

Ogrody zimowe "ciepłe"

W ogrodach zimowych „ciepłych” stosujemy szklenie 2 i 3 szybowe (jedno i dwukomorowe).

Podstawowy pakiet 1-komorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug 0,9
szkło dachowe – pakiet 32mm: 6 ESG / 18 / 33.1 VSG
szkło okienne – pakiet 24mm: 4 / 16 / 4

Podstawowy pakiet 2-komorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug 0.5
szkło dachowe – pakiet 46mm: 6 ESG / 15 / 4 / 15 / 33.1 VSG
szkło okienne – pakiet 44mm: 4 / 14 / 4 / 14 / 4

Ogrody zimowe "zimne"

W zabudowach „zimnych” podstawowe szklenie to 7-9 mm (33,2 – 44,2), w ścianach pionowych 7 mm szkło bezpieczne laminowane (33,1).

Kolorystyka

Nasze konstrukcje malujemy proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

Malowanie proszkowe oznacza wieloletnią trwałość koloru, dlatego udzielamy na kolor 10 letniej gwarancji.
Dostępne są również konstrukcje w bikolorze: profile na zewnątrz mają inną barwę, a wewnątrz inną.
Dostępne są również kolory drewnopodobne – imitujące strukturę drewna.

Dlaczego warto stworzyć dla siebie szklany ogród zimowy?

Zabudowa tarasu szkłem to doskonała alternatywa dla innych osłon tarasowych, dzięki której możesz stworzyć prawdziwy ogród zimowy na taranie. Ideą ogrodu zimowego jest zapewnienie miejsca do pracy, wypoczynku i spotkań z najbliższymi, z którego możesz korzystać niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Ten cel uzyskujemy wykorzystując wysokiej jakości materiały konstrukcyjne o doskonałych parametrach technicznych, m.in. przenikalności ciepła i akustycznych.

Wybór szkła pozwala na wtopienie części domu w otaczającą go przyrodę i stworzenie płynnego przejścia pomiędzy tym co wewnątrz, a tym co na zewnątrz. Latem, kiedy przeszklenia pozostają otwarte użytkownicy zabudowy tarasowej mogą cieszyć się nie tylko pięknem otoczenia, ale i powiewami wiatru. Zimą z wnętrza ogrodu rozpościera się praktycznie niczym niezakłócony widok na ogród i tereny przyległe.

Szklany ogród zimowy podnosi komfort mieszkania, co w sposób szczególny odczują właściciele niewielkich domów. To także sposób na uatrakcyjnienie naszej nieruchomości i podniesienie jej wartości.  

Szklany ogród zimowy: Sprawdź naszą ofertę!

Inwestorów zainteresowanych wykonaniem szklanego ogrodu zimowego zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu z lokalnym Doradcą Altile. 

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań, dzięki którym stworzony przez nas ogród zimowy będzie nie tylko powodem dumy, ale przede wszystkim komfortową przestrzenią dla Ciebie i całej rodziny.

WAŻNE!
PROFILE ALUMINIOWE NIE WYMAGAJĄ KONSERWACJI

Darmowa wycena

Wypełnij formularz

Wybierz język