Pomysł na taras w domu

Taras to nieodłączny element domu jednorodzinnego. Najchętniej korzystamy z niego w sezonie letnim, kiedy pogoda na zewnątrz sprzyja przesiadywaniu na świeżym powietrzu. Przez resztę roku nasz taras bywa użytkowany bardzo rzadko, albo wcale. W wielu przypadkach stanowi przestrzeń magazynową dla różnego rodzaju elementów wyposażenia ogrodu, które wraz z nim tracą na atrakcyjności, kiedy za oknem robi się chłodno. Dlatego dobrym pomysłem na taras może być jego zadaszenie lub kompleksowa zabudowa. W pierwszym przypadku uzyskujemy przestrzeń osłoniętą od słońca i deszczu, dzięki czemu nie musimy rezygnować z wypoczynku na świeżym powietrzu, kiedy tylko znaczenie padać. W drugim przypadku uzyskujemy bardzo funkcjonalny ogród zimowy, z którego możemy korzystać bez ograniczeń niezależnie od pory roku. A jaki jest Twój pomysł na taras?

Ogród zimowy – czy sprawdzi się w Twoim domu?

Jeśli Twojej rodzinie brakuje przestrzeni do wspólnego spędzania czasu ? rekreacji i wypoczynku ? ogród zimowy to doskonałe rozwiązanie. Zamykając taras wysokiej jakości profilami z przeszkleniem uzyskujesz dodatkowe pomieszczenie, które w upalne letnie dni może stać przysłowiowym otworem, jednocześnie jesienią i zimą stanowić komfortową przestrzeń do wspólnego wypoczynku. Wysokiej jakości profile aluminiowe oraz szyby pozwalają uzyskać doskonałe parametry termiczne, dzięki czemu ogrzanie przestrzeni ogrodu zimowego nie wymaga zbyt wielu nakładów finansowych. Przeszklenia pozwalają dodatkowo cieszyć się widokami za oknem i sprzyjają odpoczynkowi.

Tego typu ogród zimowy możesz zaaranżować na dowolnej kondygnacji budynku, także w sytuacji, w której taras jest w całości lub częściowo zadaszony znajdującym się powyżej np. balkonem.

Zadaszony taras – alternatywa dla kompleksowej zabudowy

Jeśli koncepcja nowoczesnego ogrodu zimowego to dla Ciebie za dużo, doskonałą alternatywą jest zadaszenie tarasu. Zadaszenie tarasu podnosi jego funkcjonalność, jednocześnie stwarzając bardzo dobre warunki do przechowywania m.in. mebli ogrodowych. Są one osłonięte od słońca, deszczu, śniegu?

Zobacz też inne