Ile kosztuje ogród zimowy?

Nowoczesne ogród zimowy z prawdziwego zdarzenia to koszt, jaki? Od czego zależy cena ogrodów zimowych? Czy to prawda, że na tę odrobinę luksusu we własnym domu mogą sobie pozwolić tylko nieliczni? I co najważniejsze, czy ogród zimowy to przestrzeń, z której naprawdę będziemy korzystać niezależnie od poru roku i panujących na dworze warunków atmosferycznych?

Zacznijmy od kilku zalet ogrodów zimowych, dzięki którym odpowiemy sobie na pytanie o to, czy ta inwestycja się w ogóle opłaca. Ogród zimowy to przestrzeń, która powstaje na bazie tarasu lub stanowi dobudówkę do oryginalnej bryły budynku. W zależności od indywidualnych oczekiwań inwestora może pełnić miejsce wypoczynku i relaksu, jak również miejsce spotkań całej rodziny ? Ogrody zimowe i oranżerie coraz częściej użytkuje się jako jadalnie.  W sezonie letnim przeszklenia zostają otwarte, a my możemy cieszyć się wypoczynkiem na tarasie. Zabudowa tarasu i przeobrażenie go w ogród zimowy oznacza więc zwiększenie przestrzeni użytkowej nieruchomości, co w przypadku niewielkich domów może oznaczać znaczącą poprawę jakości życia. Oczywiście, w miarę potrzeb ogród zimowy może być ogrzewany. Szczelne profile wykorzystane do zabudowy umożliwiają efektywne dogrzewanie przestrzeni przy naprawdę niewielkim zużyciu energii.

Od czego zależy cena ogrodu zimowego?

Firmy specjalizujące się w projektowaniu i wykonawstwie ogrodów zielonych na ogół nie dysponują cennikami. Dlaczego? Ponieważ wycenienie prac konstrukcyjnych przed zapoznaniem się z potrzebami i oczekiwaniami inwestora, a także możliwościami technologicznymi obiektu jest zwyczajnie niemożliwe. Inwestorzy mają różne pomysły na ogród zimowy. Cena uzależniona jest więc od szeregu zmiennych, z którymi potencjalny wykonawca musi się zapoznać, aby przygotować wycenę realizacji odpowiadającej indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Czynniki warunkują cenę

Koszt wykonania ogrodu zimowego jest uzależniony do wielu czynników. Jednym z podstawowych, acz nie zawsze najważniejszych jest metraż tarasu? im jest on większy, tym bardziej kosztowna będzie inwestycja. Dużo zależy również od wybranych materiałów konstrukcyjnych i technologii. Marka Ogrodyzimowe-roslaniec od lat z sukcesami tworzy konstrukcje w oparciu o wysokiej jakości profile aluminiowe francuskiej firmy Flandria. Wybór tego materiału wiąże się z nieco wyższą ceną, ale przekłada się na wyższą jakość oraz trwałość i estetykę oferowanych konstrukcji, które zachowują funkcjonalność oraz piękny wygląd przez długi czas eksploatacji. Od czego jeszcze zależy cena ogrodu zimowego?

Istotne z perspektywy kosztu wykonania zabudowy jest to, czy pracujemy na już istniejącym tarasie otwartym, czy też przestrzeni, która wcześniej nie była zabudowana. Bardzo ważne jest również zorientowanie w bryle budynku. W sytuacji, w której ogród zimowy na tarasie poddawany jest kompleksowej zabudowie musimy się liczyć z wyższymi kosztami niż w przypadku tarasu zadaszonego np. znajdujący się na wyższej kondygnacji budynku lub poprzez balkon. Nie bez znaczenia dla ceny jest także funkcjonalność. Przeszklenia otwierane, rozwierane, przesuwane, uchylne, przyciemniane, dachy płaskie, spadowe ? to wszystko wpływa na cenę materiałów konstrukcyjnych oraz koszty montażu, jednocześnie przekładając się na ostateczny koszt inwestycji.

Ze względu na specyfikę oferowanego produktu oraz usług nasze realizacje wyceniamy indywidualnie. Działamy w oparciu o oczekiwania inwestora oraz wymogi konstrukcyjne obiektu, co pozwala nam przewidzieć wszystkie ewentualne niespodzianki i zawrzeć je w kosztorysie. Ilość zmiennych, które uwzględniamy w wycenie działa na korzyć inwestora planującego ogród zimowy. Cena inwestycji może być dostosowana do założonego budżetu, a w prowadzone do projektu rozwiązania pomogą w uzyskaniu pożądanej funkcjonalności przestrzeni bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zobacz też inne